7

Kilka słów o docieplaniu elewacji.

Dom to miejsce w którym chcemy się czuć dobrze i komfortowo. Dom powinien być dla nas schronieniem zarówno przed tęgim mrozem, potężną ulewą, czy nieznośnym upałem, lecz także zapewniać odpoczynek i relaks swoją estetyką.

Estetyka domu nie jest związana tylko i wyłącznie z wnętrzem mieszkania, gdyż pierwsze wrażenie jakie wywołuje na nas jakakolwiek budowla związane jest z jej widokiem zewnętrznym, a zwłaszcza architekturą, kolorem i wykończeniem elewacji.

Elewacje możemy określić mianem wizytówki budynku, to ona daje nam pierwszą informację o jego bezpieczeństwie, walorach użytkowych i estetycznych. Dobrze wykonana i odpowiednio docieplona elewacja chroni budynek przed wilgocią, zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą,zapewniając odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach mieszkalnych. Profesjonalne ocieplenie elewacji zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, przy redukcji kosztów związanych z ich ogrzewaniem, bez względu na to jakim paliwem budynek jest ogrzewany. W ociepleniach budynków stosuje się izolację termiczną w postaci płyt styropianowych lub wełny mineralnej.

Najpopularniejszą metodą ocieplania jest tak zwana metoda lekka, nazywana inaczej bezspoinowym systemem ocieplania w skrócie BSO. Polega ona na ocieplaniu ścian od zewnątrz poprzez przyklejenie do ścian materiału termoizolacyjnego, najczęściej jest to styropian lub wełna mineralna, następnie nałożeniu się na niego zaprawy, siatki wzmacniającej i tynkowaniu. Zaletą systemów bezspoinowych jest to, że nie obciążają konstrukcji ścian, odpowiednio izolują termicznie pomieszczenia i dają estetycznie wykonaną elewację.

Przy wyborze systemu ociepleniowego musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, począwszy od ograniczeń jakie narzuca nam konstrukcja budynku aż po warunki zewnętrzne i cechy okolicy w jakiej znajduje się nasz dom. Inne właściwości będą bowiem potrzebne do docieplenia domu jeśli budynek znajduje się na terenach charakteryzujących się dużą wilgotnością, inne jeśli mieszkamy na terenach miejskich lub takich gdzie jest wysoki stopień zanieczyszczeń powietrza. W odpowiednim wyborze pomocne będzie skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm zajmujących się ocieplaniem budynków, w ofertach których coraz częściej pojawiają się darmowe oględziny lub audyt budynku pod kątem wyboru odpowiedniego systemu ocieplenia.

Kilka słów o docieplaniu elewacji.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author:

Tags: redox extreme efekty, Wiedzopedia, kaplica Santori, trioxygen 5, turnabol, docieplenie granulatem Radom, busy do danii szamotuły, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, elwix torba, lpk208, Tynk silikonowy Lakma

Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, taśmy transportowe Primacon, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, przenośniki Primacon, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, Umywalka Simas Flow 39,5x50cm FL15, Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, tablice aluminiowe Paraga Centrum